Responsywność stron internetowych

O tym, jak ważne jest posiadanie strony internetowej chyba żadnego przedsiębiorcy przekonywać nie trzeba. Niestety wciąż jeszcze zdecydowanie za często właściciele firmowych witryn stawiają na ilość, a nie na jakość. I to nie na ilość treści czy zdjęć, ale na ilość zaoszczędzonej na tworzeniu strony gotówki. Abstrahując od kwestii finansowych, bardzo marginalnie traktowana jest funkcjonalność stron. My wychodzimy z założenia, że jak już coś robić, to zrobić to dobrze. Stąd w rozmowach z klientami często pojawia się temat responsywności ich witryn. Spieszymy z wyjaśnieniem o co w tym wszystkim chodzi.

Dwudziesty pierwszy wiek to nie tylko era powszechnej komputeryzacji. To także czas tabletów, smartfonów i nieograniczonego dostępu do informacji. Twoja strona internetowa musi być skierowana do wszystkich – do tych, którzy siadają wieczorami przy biurku z komputerem i do tych, którzy czekając na autobus szukają w Internecie rozwiązań za pomocą niewielkich przenośnych urządzeń. Do tego właśnie potrzebna jest opcja responsywności.

Responsywna strona internetowa to taka, która dostosowuje się do rozdzielczości ekranu, w zależności od urządzenia, na którym jest przeglądana.

Odbiorcy treści poszukują łatwych i przyjaznych rozwiązań. Przewijanie boczne, przybliżanie i oddalanie czy problem z trafieniem w odpowiednią ikonę – to dla nich strata czasu. Strona internetowa powinna pozwolić na szybkie pozyskanie najważniejszych informacji. W dzisiejszych czasach responsywność powinna być obligatoryjną cechą witryny www. Brak tej opcji zmniejsza liczbę wejść na stronę, niejednokrotnie uniemożliwia skuteczne korzystanie z niej, a także utrudnia pozycjonowanie. Mamy nadzieję, że to krótkie wyjaśnienie będzie pomocne w kolejnych rozmowach na temat oferowanych przez nas stron www.

Otwórz twojbillboard.pl na laptopie, tablecie, smartfonie i zobacz jak to działa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *